Zelené potraviny
"Přinášíme to nejlepší ze světa zelených potravin."

Mladý Ječmen a lymeská borreliósa

zpět na úvod

Onemocnění lymeskou borreliósou, která je přenášena nejen klíšťaty, sužuje v současnosti velké množství pacientů. Pokud onemocnění postoupí z kožní fáze hlouběji (nejhorší varianta je, že se objeví v mozkomíšním moku), považuje se onemocnění již za nevyléčitelné.
Pacienti jsou obtěžování velkým množstvím nejrůznějších příznaků, z nichž k nejčastějším patří výrazná celková únava a rychlá unavitelnost, dlouhodobě lehce zvýšené teploty, bolesti hlavy, svalů, kloubů a celkový dyskomfort.

Plně rozvinutá a neléčená lymeská borreliósa znamená často přiznání plné invalidity.
Do studie byli vybrání pacienti mající subjektivní potíže a v laboratorním testu měli pozitivní alespoň jednu ze sledovaných hodnot, přitom neměli být současně léčeni antibiotiky, pokud možno celou sledovanou dobu.
Laboratorně byly sledovány hodnoty IgG a JgM (negativní hodnota je 0-900). Tyto hodnoty celkově poklesly v 80% případech z hodnota 1800-1700 na 900-800.

Vezmeme-li v úvahu, že ani antibiotickou léčbou se často nedaří laboratorní hodnoty upravit nebo, že po krátkém období zlepšení, kyd se hodnoty zcela upraví a jsou vysazená antibiotika, se opět hodnoty protilátek zvyšují a antibiotická léčba musí být opakována, je dosažený efekt produktu mladý ječmen velmi dobrý.
Jeho dlouhodobé užívání jistě pomůže projevy chronické borreliósy stabilizovat a udržet v takových mezích, aby nemusela být příliš často využita léčba antibiotiky.

Pro akutně zjištěnou lymeskou borreliósu jistě platí, že léčba antibiotiky je nejspolehlivějším postupem, jak nemoc v počátečním stádiu vyléčit.
I v tomto případě je produkt mladý ječmen více než vhodné použít jako spolehlivě protizánětlivě působící podpůrný prostředek.

Autor článku: MUDr. Miloslav Lacina. Zdroj: Green Ways - leden 2005