Zelené potraviny
"Přinášíme to nejlepší ze světa zelených potravin."

Mladý ječmen a podzim

zpět na úvod

Rozhovor s odborníkem na zelené potraviny Mudr. Miloslavem Lacinou

Nastává houbařská sezóna, ranní teploty se blíží bodu mrazu, hejna stěhovavých ptáků míří na jih, příroda hýří pestrými barvami, listí již opadává a začal nový školní rok. To jsou neklamné známky nastupujícího podzimu a podzim je obdobím, kdy dostává naše imunitní soustava pořádně zabrat. Zeptali jsme se lékaře Miloslava Laciny, jak vnímá toto období ve vztahu k Mladému ječmeni.

Pane doktore jaký má pro člověka přínos užívání zelených potravin a Mladého ječmene právě v podzimních měsících?

V tomto ročním období se pro využití zelených potravin otvírá nový prostor. V létě na zdravý životní styl příliš nedbáme. Léto ke zdravějšímu stylu jakoby vybízí. Snad právě proto vše necháváme na něm. Je to přirozené. Užíváme si sluníčka, více pijeme, měníme svůj jídelníček a někdy dokonce i hubneme.

Na druhou stranu se mění povaha stresujících situací. Příprava na odjezd a příjezd z dovolené, příprava programu pro děti a vedle toho stále dodržování běžného denního režimu v pracovním procesu. Pak přijdou změny počasí, nachlazený kolega v práci či spolužák vašeho dítěte a už se v tom vezeme... infekční a respirační onemocnění, záněty...

Obecně se dá říct, že se celkový stav přirozené obranyschopnosti naší populace výrazně snižuje. Přibývá onemocnění především alergických a onkologických. Infekční onemocnění mají také rostoucí tendenci, sice ne tak prudkou z dlouhodobého pohledu, na druhou stranu však vykazují ohromující nárazové nárůsty v období epidemií.

Pitím mladého ječmene imunitní systém výrazně posilujeme. Jeho přirozeně vyváženým složením přispějeme k celkovému posílení a tím ozdravění těla a troufnu si konstatovat, že napomáháme ozdravění i vašeho "Já".

Díky čemu nám zelené potraviny pomáhají a mladý ječmen?

Ve všech věkových i sociálních skupinách platí, platí, že pro dobrou funkci imunitního systému potřebujeme dostatečný přívod základních látek - vitamínů, minerálů, antioxidantů a stopových prvků.

Málokdo si uvědomuje, že nezbytně (životně důležitě) potřebujeme i živé enzymy a fytolátky, které zelené potraviny obsahují ve vysokých koncentracích. Vzhledem k tomu, že většina naší populace tyto podmínky přijímanou stravou nenaplňuje, nezbývá, než sáhnout po zelených potravinách.

Zelené potraviny doplní organismu důležité látky a tím přímo stimulují činnost jednotlivých složek imunitního systému (aktivitu bílých krvinek pohlcujících mikroby i vyrábějících protilátky). Vysokým obsahem antioxidantů chrání zelené potraviny především buněčné membrány před jejich poškozováním a tak uzavírají cestu infekci do organismu.

Tyto příznivé vlastnosti zelených potravin jsou dvojnásob důležité v podzimním období, kdy po předchozím létě dochází k prudkému poklesu zejména ranních teplot. Organismus je navíc vyčerpáván změnou intenzity slunečního UV záření a prudce se zvyšující stresovou zátěží.

Jaké jsou vaše osobní zkušenosti s mladýme ječmenem?

V praxi se mně a hlavně jeho uživatelům Mladý ječmen osvědčuje takříkajíc "na každém kroku".

Co lze od Mladého ječmene očekávat?

Mladý ječmen účinně podporuje i redukční programy zaměřené na snížení hmotnosti, celkově zlepšuje náladu a tím se i zvyšuje sebevědomí. Vzhledem k tomu, že většina z nás je dlouhodobě silně neurotizována, objevují se druhotně dyspeptické syndromy, vertebrogenní syndromy a depresivní stavy. Mladý ječmen je pak právě tím rytířem, který umí rozseknout bludný kruh a vyvést nás z mnoha zdravotních problémů.

Doporučuji všem každé ráno namíchat si nápoj z Mladého ječmene.

Vykročíte tak správným krokem. A večer, než jdete spát udělejte totéž. Vypěstujte si tento dobrý návyk a vaše tělo vám poděkuje.