Zelené potraviny
"Přinášíme to nejlepší ze světa zelených potravin."
Motto

"Zelené potraviny (ZP) nejsou lékem a
přece jen léčí"

Produkty
Ječmen
Řasa
Přednášky
Audio
Video
ZP mění život
Aktuálně
Dotazy
Enzymy
Chlorofyl
Mladý ječmen proti rakovině
Zázračné pilulky od matky přírody
ZP a jaro
ZP je "zázrak''
Dokumenty
6 klíčových vlastností
Další články
Akné
Diabetes (cukrovka)
Enzymy
Chlorella a metabolický syndrom
Jarní únava
Ječmen a podzim
Kyselost a zásaditost
Kolitida
Navrácení mládí
Lymská borreliósa
Nevoní vám?
Proč Chlorella ?
Sluníčko v řase
další články
Zkušenosti
Předání zkušeností
Únavový syndrom
Těhotenství, kojení
- - -
Úvod
Kontakt
Návštěvní kniha
Odkazy
Prodej čajů
Katalog obalů od čajů - sbírka, výměna
Odkazy
od 5.12.2010

Dotazy a odpovědi ohledně zelených potravin

15.4.2011 zpět na úvod

Mladý ječmen a cukrovka

Dobrý den,
na základě možnosti ze stránek green ways (pro partnery), ráda bych od vás informaci. Jelikož nemám možnost navštívit vás osobně, byla bych ráda, kdybyste mne odpověděl prostřednistvím emailu. Jak mám vysvětlit zákaznici, že v produktu ječmen je cukr (je uveden mezi složením) a přitom na krabičce je uvedeno pro diabetiky? Zákaznici se totiž zdá, že když bere ječmen, tak se jí zvyšuje cukr. Toto tvrzení bylo prokázáno i pomocí papírků, které má doma. Přitom vždy předtím byla velkým zastáncem tohoto produktu.

Dobrý den,
Mladý ječmen opravdu obsahu cukr, ale ve formě půlmolekul glukózy navázaných na centrální molekulu flavonu a dohromady tvoří tak jednu z nejsilnějších antioxidančních molekul - 2O-glykosil-iso-vitexin. Na konci prvního měsíce užívání Mladý ječmen se zhruba u 40% jeho uživatelů objevuje očistná reakce, která se může projevit přechodným zvýšením hladiny glykémie. Pokud se užívání Mladý ječmen nepřeruší, pak se stav postupně upraví a zlepší. Navíc Mladý ječmen je velice důležitý v prevenci vzniku druhotných komplikací, které diabetes, postupnem času, zákonitě provází. Dále viz studie mladý ječmen a diabetes mellitus . Zelené potraviny, tedy mimo jiné Mladý ječmen a řasa Chlorella jsou zdravou, racionální stravou. Mohou jen prospět, určitě neublíží. Pokud dotyčná odmítá jíst zdravou, racionální stravu, je to proti všem doporučení diabetologické společnosti. I ovoce a zelenina cukr obsahují a jistě se jich nezříká.
S pozdravem MUDr. Lacina

Zelené potraviny - vážné onemocnění srdce - onkologické onemocnění - imunita

Dobrý den,
Zda a v jakém množství lze používat řasu na povzbuzení imunity u člověka s vážným srdečním onemocněním(neprůchodnost hlavních tepen) léky Concor,na ředění krve Anopyrin, na tlak Lozap. Operace v Praze neprovedena z důvodu diagnozy karciomu jater, zatím léčen konzervativně léky, koncem měsíce bude ozařování nebo chemoterapie.

Dobrý den,
zelené potraviny se uplatnují velice pozitivne u onkologických onemocnení, i kdyz základem lécení zustává klasická lécba. Pusobí jak podpurne lécebne, tak mají i prímé protirakovinné pusobení. Mladý ječmen není vhodný k podávání v období prípadné radioterapie (ozarování). Vysazuje se 3 dny pred jejím zahájením a nasazuje zpet 3 dny po jejím skoncení. Behem chemoterapie lze podávat oba produkty bez obav. Řasa je vhodná do kombinace s postupným nastoupáním. K Mladém ječmeni není treba toho mnoho doplňovat. Výborný je kokteil ze stejných dílu Mladého ječmene , mrkvové stávy a stávy z cervené (i cerné) redkve.
Zelené potraviny se uzívají nalacno, tedy 30 minut pred jídlem nebo 2 hodiny po jídle, vzdy vsak s nejméne hodinovým odstupem od klasických léku. Vhodné dávkování Mladého ječmene 3x1 lzicka denne a řasy do kombinace pak 3x8 tbl. s postupným nastoupáním.
Osvědčuje se i kombinace ZP s javorovým sirupem se sodou a jihoamerickou bylinkou Vilcacorou. Vhodný je ještě Koenzym Q-10 (30 nebo 60 mg 1-1-1).
Pro běžné povzbuzení imunitního systému postačí dávkování 3x6 tbl. řasy a 3x1 lžička Mladého ječmene .
S pozdravem MUDr. Lacina

Je to stejné?

Dobrý den,
vyhledávám si na co jsou jednotlivé složky v ječmeni na stránkách wikipedia. A na výraz Kyselina aspartamová mi to nabídlo jen Kyselina asparagová. Je to to samé? Děkuji za odpověď

Dobrý den, kyselina aspartamová ( aspartát, kys. asparagová), tedy, je to to samé. MUDr. Lacina